Úspěchy žáků ZŠ Edvarda Beneše

Upraveno: 07.06.2024
Ilustrační obrázek

Úspěch v Eurorebusu - jsme třetí nejlepší škola v ČR
Ve středu 5. června se v Praze uskutečnilo celostátní finále soutěže Eurorebus. Reprezentovaly nás týmy 7.A - Ondra Havlíček, Dominik Nelešovský, David Jamnický a 9.C - Sebastian Moravec, Adam Benš a Jakub Suchánek. V silné konkurenci základních škol a osmiletých gymnázií se do první desítky kategorie šestých a sedmých tříd probojovala 7.A a obsadila nádherné 9. místo. Ještě většího úspěchu dosáhla naše škola v soutěži “O nejúspěšnější základní školu” a s počtem 977 500 bodů jsme se umístili na skvělém 3. místě.
Děkujeme tímto všem žákům, kteří naši školu reprezentovali v krajském a celostátním kole, ale také žákům 6.A, 6.B, 6.C, 7.A, 7.B, 7.C, 8.B, 9.B a 9.C, kteří se do letošního ročníku zapojili a získávali body v základních elektronických kolech.

Vezeme třetí místo ze soutěže 1:0 pro němčinu!
Ve středu 5. 6. 2024 se 6 žákyň 7. ročníku zúčastnilo v Praze finále sportovně vědomostní soutěže 1:0 pro němčinu. Společně s dalšími 13 týmy sehrály turnaj v kopané a v teoretické části řešily kvízy, ve kterých prokázaly své skvělé znalosti o Německu, Bundeslize a fotbalu všeobecně. Holky se pečlivě připravovaly: trénovaly hru, biflovaly se slovíčka. V obou kolech soutěže prokázaly týmového ducha a bojové srdce, a tak jim zaslouženě náleží 3. místo. Děvčata, respekt. Byly jste skvělé. Poděkování náleží paní učitelce Farské, paní učitelce Pavlíkové a panu učiteli Vojtěškovi a všem klukům, kteří s fotbalovou přípravou pomáhali. Soutěž pořádal Goethe-Institut Praha, Česko - německá fotbalová škola a FC Zličín.

Skvělý úspěch - 1. místo ve výtvarné soutěži k výročí 800 let Opavy
První místo v kategorii žáků 2. stupně ZŠ v oboru kresba, malba a zároveň Cenu primátora města Opavy získala ve výtvarné soutěži uspořádané k výročí 800 let města Opavy Eliška Jamnická, žákyně 9. A. Ve stejné kategorii získala čestné uznání také Mia Pacigovičová z 9.B. Výkresy děvčat vynikly v konkurenci více než tisícovky soutěžních prací. Ocenění předali zástupci organizátorů soutěže společně se zástupci města na slavnostním vyhodnocení dne 30. května 2024. Elišce i Mii gratulujeme a přejeme další skvělé výtvarné nápady a úspěchy! Ocenění v této soutěži zaznamenaly také děti ze školní družiny. Jejich zástupkyně Anežka Kožialová ze 4.C převzala ocenění za 2. místo v kategorii žáků 1. stupně v oboru prostorových prací. Blahopřejeme!