Podařený konec roku ZŠ Boženy Němcové

Upraveno: 25.06.2024
Ilustrační obrázek

Koncem května proběhlo v Ostravě krajské finále chlapců v basketbalu, kde se tradičně kvalifikovalo i družstvo ZŠ Boženy Němcové. Ve finále se chlapci utkali se ZŠ Bělský Les a díky stabilnímu náskoku zaslouženě zvítězili, čímž se popáté během posledních devíti let stali krajskými přeborníky.

Žáci uspěli také v krajském kole Dopravní soutěže mladého cyklisty. Postoupili do krajského kola, kde vyhráli první místo. Kromě hlavních cen získali i odměnu pro nejlepšího soutěžícího s nejmenším počtem trestných bodů, což byl letos poukaz na sportovní vybavení v hodnotě 10 000 Kč. Díky těmto úspěchům postupují žáci do celostátního kola v Hradci Králové. Po něm následuje celoevropské kolo v Paříži a žáci i učitelé doufají, že se jim povede vybojovat si svou účast i tam.

Dalšími úspěchy, kterými se žáci Základní školy Boženy Němcové mohou pochlubit, jsou 3. místo v krajském kole školního přeboru v šachu a postup do celorepublikového finále nebo také 3. místo v republikovém finále soutěže Minecraft Cup.