Žáci základních škol se utkali v městském kole dopravní soutěže mladých cyklistů

Upraveno: 19.02.2020

Odbor školství Magistrátu města Opavy, Městská policie Opava, Policie ČR, BESIP, Autoškola OSA – Jiří Jany a Český červený kříž Opava, díky těmto jmenovaným včera v dopoledních hodinách mohlo úspěšně proběhnout městské kolo dopravní soutěže mladých cyklistů v prostorách obecního úřadu a na dětském dopravním hřišti v Malých Hošticích. I když nám počasí moc nepřálo, nakonec se zúčastnilo devět základních škol zřizovaných Statutárním městem Opava. Žáci soutěžili ve čtyřčlenných družstvech (2 chlapci, 2 dívky) ve dvou věkových kategoriích. Pro soutěžící byly připraveny čtyři disciplíny – písemný test z pravidel provozu na pozemních komunikacích, jízda zručnosti na kole, jízda podle pravidel na dopravním hřišti a praktická zkouška ze zásad poskytování první pomoci.

V I. kategorii (10–12 let) se na 3. místě umístila ZŠ T. G. Masaryka (Kateřina Raclová, Martina Desenská, Jiří Slavev a Benjamin Svrček). Druhé místo získali žáci ze ZŠ B. Němcové (Petra Binderová, Barbora Krečmerová, Oliver Zamazal a Filip Pietroň) a krásné 1. místo obhájili „domácí“ ze ZŠ a MŠ Opava-Malé Hoštice (Nela Pekárková, Vendula Kravarová, Viktor Kurtin a Matěj Novák).

ZŠ Englišova zabodovala ve II. kategorii (13–15 let) a jejich družstvo (Veronika Svozilová, Tereza Gatnárková, Otakar Záruba a Lukáš Faller) se může pyšnit 3. místem. 2. místo vybojovali žáci ze ZŠ T. G. Masaryka (Barbora Šípková, Marie Nováková, Karel Běhavý a Ondřej Reichert) a vítězem v této kategorii se stali soutěžící ze ZŠ Vrchní (Kateřina Honová, Klára Věntusová, Ondřej Hon a Tomáš Heinz).

Okresní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů 2013 je naplánováno na 14. května 2013.