Prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý v úterý navštívil Opavu
Prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý v úterý navštívil Opavu. Poobědval s primátorem města Martinem Vítečkem a zástupci opavských podnikatelů.
Vladimír Dlouhý byl ve funkci prezidenta Hospodářské komory v Opavě poprvé. „Zatím vždy navštěvoval jen velká města a v nich velké firmy. Požádali jsme, aby navštívil i další města. V rámci návštěvy kraje tak zavítal do Opavy a Krnova,“ řekl ředitel Okresní hospodářské komory v Opavě Jiří Germanič. Dlouhý do Opavy přijel s tajemníkem Hospodářské komory ČR Tomášem Vrbíkem. Nejdříve navštívili dnešní Městský dům kultury Petra Bezruče, historickou budovu architekta Leopolda Bauera, která byla postavena na počátku minulého století právě pro hospodářskou komoru. „Něco takového jsem ještě neviděl. Je to nejhezčí budova, kterou má komora k dispozici,“ řekl po její krátké prohlídce Vladimír Dlouhý.
Poté následoval oběd s primátorem Martinem Vítečkem, zástupci hospodářské komory a podnikateli. „Jednali jsme o tom, co nás a zdejší podnikatele trápí, ať už je to například podpora učňovského školství či nedostatek kvalifikovaných pracovníků. Seznámil jsem ho s tím, jak město spolupracuje s hospodářskou komorou a jak spolupracujeme v rámci partnerských měst,“ uvedl po jednání primátor Martin Víteček. Jedním z projektů, na kterých radnice s hospodářskou komorou spolupracuje, jsou např. Merkurova křídla, tedy udělování cen pro významné živnostníky, podnikatele a osobnosti našeho regionu.
Zástupci komory Dlouhému rovněž předali prohlášení, v němž jej vyzívají k důraznému prosazování zájmů komory a s návrhem jak zlepšit prostředí pro živnostníky a podnikatele v ČR. Jedná se o společnou iniciativu hospodářských komor v Opavě a Bruntále.
Hospodářská komora vznikla v Opavě v roce 1850. Patří tak mezi vůbec nejstarší v zemi. Na Moravě a ve Slezsku vznikla ve stejnou dobu jako komory v Brně a Olomouci.
Fotogalerii k návštěvě najdete na Facebooku města.
Roman Konečný, oddělení vnějších vztahů a zahraniční spolupráce