Opavští školáci změřili své síly v obřím slalomu

Upraveno: 22.02.2020

Na sto dvacet opavských školáků se zapojilo ve čtvrtek 12. března do lyžařských závodů O pohár náměstkyně primátora, který pro opavské školy zorganizovali pracovníci ZŠ Vrchní ve spolupráci s lyžařským areálem SKI KARLOV.

Závody v obřím slalomu se uskutečnily ve SKI Karlov areálu Klobouk v Karlově pod Pradědem, který dal jeho majitel k dispozici opavským školákům na den zcela zdarma, a to včetně vleku a potřebného zázemí. Závodníci si změřili síly ve čtyřech věkových kategoriích, a to 4. – 5. třídy, 6. – 7. třídy, 8. – 9. třídy a středoškoláci. Hlavní cenu, tedy pohár náměstkyně primátora, získala ZŠ Englišova. V jednotlivcích pak byli nejúspěšnější Jakub Skopal ze ZŠ Vrchní, Tereza Wittassková a Adéla Wittassková ze ZŠ Boženy Němcové, Jan Jelínek, Kateřina Valíková a Jan Faller ze ZŠ Englišova a za středoškoláky Přemysl Bezecný ze SOU stavebního a Kateřina Melová ze Slezského gymnázia. Vítězové dostali medaile, diplomy a poháry, ti nejmladší i plyšové hračky od majitele areálu.

„Akce byla velmi zdařilá. Ráda bych poděkovala jak závodníkům, tak i panu Mitašovi za zapůjčení areálu a ZŠ Vrchní za organizaci soutěže,“ dodala prví náměstkyně primátora Simona Bierhausová.

Další fotografie najdete na Facebooku města.