Opava letos v soutěži O keramickou popelnici čtvrtá

Upraveno: 26.11.2019
V soutěži, která porovnává množství tříděného odpadu, konkrétně papíru, plastu, skla a nápojových kartónů v přepočtu na jednoho obyvatele, se letos Slezská metropole umístila na čtvrté příčce.

Poslední květnový den se v Hradci nad Moravicí konalo vyhlášení krajského kola ekologické soutěže, kterou již leta pod názvem O keramickou popelnici vyhlašuje společnost EKO-KOM ve spolupráci s Moravskoslezským krajem. Soutěž porovnává množství tříděného odpadu, konkrétně papíru, plastu, skla a nápojových kartónů v přepočtu na jednoho obyvatele. Podle počtu obyvatel je rozdělena na tři kategorie. Opava se letos v kategorii nad 15 000 obyvatel umístila stejně jako loni na čtvrtém místě za Českým Těšínem, Bohumínem a vítězným Třincem.

Na předních příčkách v soutěži se Slezská metropole umisťuje pravidelně každý rok, za dobu její existence od roku 2006 byla nejhůře osmá. V prvním ročníku soutěže zvítězila, čtyřikrát pak obsadila bronzovou příčku.